Heaven4Skin

 

Essential Care

O ZNAČCE

Společnost Essential Care je malý rodinný podnik sídlící ve Velké Británii v Suffolku. Ačkoliv značka Essential Care byla oficiálně založená až v roce 2003, její zakladatelka Margaret začala vyvíjet přírodní kosmetické přípravky už v 80. letech minulého století na základě znalostí získaných během studia aromaterapie a bylinkářství, ke kterému se odhodlala díky své celoživotní vášni k přírodní medicíně.

V současné době patří společnost Essential Care k evropským leaderům v oblasti biokosmetiky a nabízí jednu z nejširších řad tělové a pleťové kosmetiky certifikované organizací Soil Association vůbec. Přípravky Essential care jsou vyváženy do více než 15 evropských zemí.

KVALITA INGREDIENCÍ

Prioritou značky Essential Care byla vždy kvalita a účinnost jejích unikátních přípravků. Její filozofie je velmi jednoduchá: všechny použité ingredience musí mít terapeutický účinek. Extrakty z bylin a esenciální oleje jsou používány v takové koncentraci, aby bylo dosaženo optimálního terapeutického účinku. Rostlinné oleje musí být panenské a lisované za studena, aby v nich byly zachovány veškeré vitamíny a minerály, a tak aktivně vyživovaly pleť a chránily ji před předčasným stárnutím.

Biokosmetika Essential neobsahuje žádné syntetické chemické látky, jako jsou parabeny, látky ropného původu, umělá barviva a parfemaci, PEG, DEA, MEA, TEA, triklosany, SLS a SLES, silikony nebo geneticky modifikované látky, které mohou na organizmus působit nepříznivě. Biokosmetika Essential Care je proto vhodná i pro tu nejcitlivější pokožku trpící ekzémem, lupénkou, alergiemi či na aknózní a poškozenou pleť.

MAXIMUM INGREDIENCÍ V BIOKVALITĚ

Všechny přípravky Essential Care jsou certifikovány britskou organizací Soil Association, která stanovuje jedny z nejpřísnějších pravidel pro certifikaci biokosmetiky na světě.

Biokosmetika Essential Care obsahuje z celkového objemu min. 70 % ingrediencí v biokvalitě, většina přípravků je však bio z 95 % nebo přímo ze 100 %. 

BEZ CHEMICKÝCH KONZERVANTŮ

Essential Care ve svých přípravcích nepoužívá žádné parabeny, ani jiné agresivní syntetické konzervační látky nebo alkohol. 

Způsob konzervace se liší v závislosti na druhu přípravku: přípravky bez obsahu vody neobsahují žádné konzervační látky. Ostatní přípravky jsou konzervovány pomocí esenciálních olejů, bylinných extraktů nebo antioxidantů. Životnost biokosmetiky Essential Care je proto výrazně kratší než u běžných kosmetických přípravků. Minimální doba spotřeby se v závislosti na typu přípravku pohybuje od 9 měsíců až něco málo přes rok, ale v případě, že jsou přípravky správně skladovány, vydrží mnohem déle.

Essential Care používá alkohol (ze žitných zrn, splňující ty nejvyšší potravinářské standardy) pouze při výrobě bylinných tinktur, aby byl zachován jejich maximální terapeutický účinek a rovněž aby pomáhal přenášet aktivní rostlinné látky do pokožky. Použitá koncentrace alkoholu v žádném případě nevysušuje pleť.  

ETICKÝ PŘÍSTUP

Biokosmetika Essential Care není testována na zvířatech, pouze na ochotných lidských dobrovolnících.  Všechny přípravky jsou vhodné pro vegetariány a většina z nich i pro vegany (tj. takové přípravky, které neobsahují včelí vosk, používaný jako emulsifikátor, nebo propolis).

Biokosmetika Essential Care rovněž splňuje ty nejvyšší ekologické standardy, za což byla společnost Essential Care odměněna několika oceněními.

NAKUPUJTE ZDE >>>