Heaven4Skin

 

Raw Gaia

O ZNAČCE

Společnost Raw Gaia sídlí v Brightonu ve Velké Británii. Založil ji pár vyznávající veganský styl života, jenž byl vtisknut též do názvu kosmetiky Raw Gaia, kdy „Raw“ v překladu znamená ryzí, surový, přírodní a „Gaia“ je řeckou bohyní Země a Přírody.

Lisa Lennon, jedna ze zakladatelů, dlouho na trhu hledala hydratační krém, který by obsahoval pouze přírodní ingredience bez přídavku jakýchkoliv syntetických a toxických látek. Jelikož nenašla žádný přípravek, který by vyhovoval jejím potřebám, začala tuto oblast studovat a experimentovat ve vlastní kuchyni. Lisa v té době již několik let držela dietu, která se skládala pouze z tepelně neupravené zeleniny, ovoce, oříšků, rostlinných semínek a rostlinných klíčků. Tato syrová strava jejímu tělu poskytovala více životní energie, antioxidantů, vitamínů, minerálů a nenasycených mastných kyselin, než ta klasická tepelně zpracovaná. Jelikož Lisa i její partner byli zapřisáhlí vegané, chtěla, aby i její kosmetika byla založena na stejných principech.

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA, KTERÁ „ŽIJE“

Přírodní kosmetika Raw Gaia neobsahuje látky ropného původu, umělá barviva nebo parfemaci, parabeny, glykoly a konzervační látky. Raw Gaia je první řadou tzv. „žijící“ přírodní kosmetiky vyrobené výhradně z rostlinných másel a rostlinných olejů lisovaných za studena, esenciálních olejů a květových vod té nejvyšší kvality pěstované ekologickým způsobem. Díky speciálnímu výrobnímu procesu za nízkých teplot nepřesahujících 40 °C si všechny ingredience zachovávají svou životní energii, antioxidanty, vitamíny, minerály a esenciální mastné kyseliny, které pronikají do nejhlubších vrstev kůže, a vyživují, hojí a revitalizují všechny typy pokožky.

Naopak při zahřátí olejů na vyšší teploty vznikají toxické transmastné kyseliny, které způsobují pórovitost a ochablost pokožky. Mohou vést rovněž ke vzniku volných radikálů, tj. nestabilních molekul kyslíku, kterým chybí elektron. Kolagen, molekula proteinu, který je stavební hmotou pojivových tkání, je zvláště citlivý na poškození prostřednictvím volných radikálů, což má za následek vznik vrásek, trvalých jizev a tuhnutí kolagenu.

BEZ KONZERVAČNÍCH LÁTEK

Přírodní kosmetika Raw Gaia neobsahuje žádné parabeny, ani jiné agresivní syntetické konzervační látky nebo alkohol. Přípravky jsou konzervovány pomocí esenciálních olejů a antioxidantů. Životnost přírodní kosmetiky Raw Gaia je proto výrazně kratší než u běžných kosmetických přípravků. Minimální doba spotřeby se v závislosti na typu přípravku pohybuje okolo jednoho roku.

OHLEDUPLNOST KE ZVÍŘATŮM

Přírodní kosmetika Raw Gaia neobsahuje žádné ingredience živočišného původu, všechny přípravky nesou certifikát Veganské asociace (Vegan Society).  

Přípravky Raw Gaia rovněž nejsou testovány na zvířatech, což může společnost doložit potvrzením od Britské unie za zrušení pokusů na zvířatech (British Union for the Abolition of Vivisection - BUAV). Společnost Raw Gaia vyžaduje, aby stejnou politiku uplatňovali i její dodavatelé.

FAIR TRADE

Společnost Raw Gaia podporuje systém obchodu fair trade, který zajišťuje, aby výrobci dostávali spravedlivou odměnu za svou práci. V rámci tohoto obchodu nakupuje např. kakaové máslo a kakaový prášek.

ETICKÝ MARKETING

Společnost Raw Gaia jako první zavedla tzv. „etický marketing“, který bortí médii značně zkreslený ideál krásy a mládí a který vede k tomu, že ženy se cítí nejisté svým tělem a vzhledem, ale především stárnutím.

Každý den jsme bombardováni obrázky „dokonalé ženy“. Většinou se jedná o modelku, které ještě nebylo dvacet, která je velmi štíhlá, namalovaná profesionálním vizážistou a její tvář i tělo byly upraveny na počítači. Po zhlédnutí těchto nereálných žen se pak ostatní ženy necítí jisté samy sebou a dokonce už i dvacetileté slečny řeší problém týkající se vrásek. Podle společnosti Raw Gaia jsou stárnutí a tvorba vrásek přirozeným projevem. Ideálem krásy je zdravá a svěží pleť ošetřovaná a vyživovaná kvalitní přírodní kosmetikou, podpořená správnou životosprávou a pozitivním přístupem k životu.

 

NAKUPUJTE ZDE >>>